logo

Taekwondo klub Orient je leta 1998 ustanovilo kar šest takratnih reprezentantov,   ki so smatrali, da lahko svoje izkušnje uspešno prenesejo na svoje člane. In res je bilo tako, že v svojem prvem letu je takratni tekmovalec, danes pa glavni trener v klubu osvojil prvo člansko medaljo za Slovenijo na evropskem prvenstvu na Nizozemskem (tretje mesto). Sadrija Flamur pa je na istem tekmovanju prišel do petega mesta. Tekmovalci Orienta so kar nizali uspehe, eden vrhuncev pa je bil nastop našega člana More Marcela na Olimpijskih igrah v Sidneyu leta 2000. Uspešni pa smo bili tudi v trenerskem smislu, saj je naš glavni trener zelo uspešno tri leta vodil člansko reprezentanco. Uspehe bi lahko še kar naštevali, vendar to tudi ni bistvenega pomena. Bistvenega pomena so naši člani. Večina naših članov je mladih in prav njih je lepo opazovati kako se s pomočjo taekwondoja razvijajo v dobre in plemenite ljudi.
Leta 2005 so se vodilni v taekwondo klubu Orient odločili razširiti to plemenito olimpijsko borilno veščino, zato so v Medvodah odprli novo društvo, v katerem trenutno vadi že okoli trideset članov, vseh skupaj pa nas je trenutno okoli 120.

V Taekwondo klubu Orient vadimo WTF (olimpijski) taekwondo ter smo člani Svetovne Taekwondo Organizacije (World Taekwondo Federation) in Evropske Taekwondo Organizacije (European Taekwondo Union). Poleg zgoraj naštetih pa smo tudi člani WTF zveze Slovenije, Olimpijskega komiteja Slovenije in Športne zveze Ljubljana. wtf

Nail Technician Courses | Ceiling Fan Parts | Car Beds | Cheap Mattresses | Cheap Mortgages | Best mortgage deals | Squidoo Directory